Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zarządca drogi musi uzasadnić swoje racje

23 maja 2014 | Dobra Firma | Anna Puszkarska

W postępowaniu dotyczącym nałożenia kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia organ powinien ustalić, jaka powierzchnia była zajęta, przez kogo i w jakim okresie.

  • Prezydent miasta wymierzył osobie prowadzącej indywidualną działalność gospodarczą karę pieniężną za umieszczenie w pasie drogowym dwóch reklam bez zezwolenia zarządcy drogi. Przedsiębiorca bardzo szybko usunął jedną reklamę, ale nie zawiadomił o tym prezydenta miasta. Czy brak takiego zawiadomienia pozwala na dalsze automatyczne naliczanie kary za dwie reklamy? – pyta czytelnik.

Nie.

Zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg wymaga zezwolenia zarządcy drogi, wydanego w formie decyzji administracyjnej. Wynika to z art. 40 ust. 1 ustawy z 21 marca 1985 r....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9845

Wydanie: 9845

Spis treści

Biznes Trendy

Zamów abonament