Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Branża węglowa chce specustawy

23 maja 2014 | Ekonomia i Rozwój
Inwestycje w górnictwie spowalniają skomplikowane i długotrwałe procedury, nieprecyzyjne przepisy oraz protesty mieszkańców.
źródło: Rzeczpospolita
Inwestycje w górnictwie spowalniają skomplikowane i długotrwałe procedury, nieprecyzyjne przepisy oraz protesty mieszkańców.

Surowce | Inwestorzy apelują o uproszczenie procedur obowiązujących przy budowie kopalń węgla.

barbara oksińska

– Za 20–30 lat aż 80 proc. eksploatowanych dziś złóż węgla zostanie wyczerpanych. Bez nowych inwestycji dyskusja o energetyce opartej na polskim węglu nie ma sensu – alarmuje Paweł Smoleń, prezydent organizacji Euracoal oraz ekspert Konfederacji Lewiatan. Pomimo trudnej sytuacji na rynku węgla chętnych do wydobywania tego surowca w naszym kraju nie brakuje.

22,7 mld zł przychodów ze sprzedaży węgla uzyskało w 2013 roku polskie górnictwo. To o 1,7 mld zł mniej niż rok wcześniej.

Problem w tym, że procedury administracyjne ciągną się latami, a dodatkową barierą jest często brak akceptacji lokalnej społeczności dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9845

Wydanie: 9845

Spis treści

Biznes Trendy

Zamów abonament