Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wypalenie zawodowe, wyzwanie nie tylko dla pracownika

26 czerwca 2014 | Menadżerowie | Patrycja Zawirska Krzysztof Gąsior

KONFERENCJA. „Rz" była patronem medialnym tegorocznego Ogólnopolskiego Konwentu HR, którego tematem przewodnim były najlepsze praktyki HRM w Polsce. Uczestnicy konferencji wymieniali się wiedzą i doświadczeniami opartymi na konkretnych studiach przypadku, skutecznymi i efektywnymi rozwiązaniami usprawniającymi pracę w działach personalnych, dobrymi praktykami.

Agnieszka Wolańska-Konecka i Marek Capiak z Netii przedstawili rolę zespołu konsultantów wewnętrznych w procesie efektywnego przeprowadzania istotnych zmian w organizacji. Ewa Czaińska (Philips) udowodniła, że można skutecznie przekształcić trudne wyzwania biznesowe w sukces organizacyjny. Marta Eromin (Poczta Polska) na przykładach wykazała, jak ważny jest HR w codziennym wspieraniu menedżerów w realizacji celów biznesowych.

Jeśli stres spowodował rozstrój zdrowia pracownika, może on próbować wykazać, że odpowiada za to pracodawca

W konwencie wzięło udział ok. 300 osób, które  aktywnie uczestnicząc w panelach, udowodniły, że siła HR tkwi w nich: zorientowanych na rozwój, szukających innowacyjnych rozwiązań pracownikach, którzy na co dzień zajmują się systemami motywacyjnymi tysięcy osób. ∑ Patrycja Zawirska

Krzysztof Gąsior

Sam fakt wypalenia zawodowego nie może stanowić podstawy do degradacji czy obniżenia wynagrodzenia. Ale jego objawy, jak spowolnienie tempa pracy czy unoszenie się na innych pracowników – już mogą. Prawo daje jednak menedżerowi różne możliwości, aby pomóc „wypalającym się" podwładnym. Jego nieodpowiednia reakcja może spowodować pogorszenie sytuacji i najprawdopodobniej utratę – często wartościowego – członka załogi.

Problem wypalenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9873

Wydanie: 9873

Spis treści
Zamów abonament