Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezydent sprawdza, kiedy bank przyjął zlecenie

15 lipca 2014 | Administracja

Przy ustalaniu terminu wniesienia opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu uiszczonych przelewem istotna jest data przyjęcia dyspozycji do realizacji, a nie data zaksięgowania wpłaty na rachunku odbiorcy.

Czego dotyczył spór

Prezydent miasta stwierdził wygaśnięcie zezwolenia  na sprzedaż napojów alkoholowych o zawartości do 4,5 proc. oraz na piwo. Uznał bowiem, że wygasło ono na skutek niewniesienia przez przedsiębiorcę w terminie opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

Przedsiębiorca nie zgadzał się z takim rozstrzygnięciem. W odwołaniu wskazywał, że z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nie wynika, by dla zachowania terminu konieczne było wpłynięcie wniesionej opłaty na rachunek urzędu. Jego zdaniem jeśli zapłata następuje w drodze przelewu bankowego, to datą jej uiszczenia jest moment przyjęcia przelewu przez bank, w którym zlecający ma rachunek, z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9889

Wydanie: 9889

Spis treści
Zamów abonament