Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jeszcze za wcześnie na szampana

11 sierpnia 2014 | Ciekawa ekonomia
Sebastian Mikosz ukończył ekonomię i finanse w Institut d’Études Politiques de Paris. W latach 2003–2006 był wiceprezesem PAIiIZ, potem dyrektorem zarządzającym w Amrop Hever, pracował też  w Deloitte i Societe Generale. Prezesem LOT pierwszy raz był w latach 2009–2010, ponownie pełni to stanowisko od lutego 2013 r.
autor zdjęcia: Dariusz Iwański
źródło: Rzeczpospolita
Sebastian Mikosz ukończył ekonomię i finanse w Institut d’Études Politiques de Paris. W latach 2003–2006 był wiceprezesem PAIiIZ, potem dyrektorem zarządzającym w Amrop Hever, pracował też w Deloitte i Societe Generale. Prezesem LOT pierwszy raz był w latach 2009–2010, ponownie pełni to stanowisko od lutego 2013 r.

Nie może być szczęśliwy prezes, którego naczelnym zadaniem od pewnego momentu było redukowanie linii lotniczej – mówi szef PLL LOT Danucie Walewskiej.

sebastian mikosz

Wreszcie dostaliście zgodę Komisji Europejskiej na pomoc publiczną. Ulżyło?

Oczywiście mamy poczucie satysfakcji. Ale na otwarcie szampana jest ciągle za wcześnie, bo nie może być szczęśliwy prezes, którego naczelnym zadaniem od pewnego momentu było redukowanie linii lotniczej. Ale takie są zasady, jeżeli linia otrzymała pomoc publiczną. Nie zmienia to faktu, że to jest sukces LOT, zespołu, który tutaj pracuje. To też pokazuje, że w kryzysie potrafimy się szczególnie mobilizować i działać zespołowo, co jest chyba naszą cechą narodową. A na przełomie 2012 i 2013 roku rzeczywiście sytuacja była krytyczna. W dodatku Komisja Europejska pokazywała niejednokrotnie, że nie można liczyć, iż będzie elastyczna i spojrzy na nas pobłażliwie. Swoje zdecydowanie udowodniła np., nakazując gdyńskiemu lotnisku zwrócenie publicznych pieniędzy czy wydając decyzję podobną do tej, która doprowadziła do bankructwa Malevu. Nie mieliśmy więc złudzeń, że się po prostu uda, bo na pozytywną decyzję trzeba będzie bardzo ciężko zapracować. Teraz musimy udowodnić – zgodnie z tym, co napisała sama Komisja – że jesteśmy trwale rentowni. Na szampana przyjdzie czas,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9912

Wydanie: 9912

Spis treści
Zamów abonament