Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Raz rzecznik, innym razem adwokat

21 października 2014 | Prawo i praktyka | Agnieszka Raczyńska

Kto może być pełnomocnikiem w postępowaniu przed Urzędem Patentowym w sprawie uzyskania patentu na wynalazek lub prawa ochronnego na wzór użytkowy?

W sprawie uzyskania patentu na wynalazek lub prawa ochronnego na wzór użytkowy, a zatem w postępowaniu zgłoszeniowym przed Urzędem Patentowym, zgłaszający może występować osobiście lub przez pełnomocnika. Artykuł 236 ust. 1 ustawy – Prawo własności przemysłowej (p.w.p.) stanowi, iż pełnomocnikiem strony w postępowaniu przed Urzędem Patentowym w sprawach związanych z dokonywaniem i rozpatrywaniem zgłoszeń oraz utrzymywaniem ochrony wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, oznaczeń geograficznych i topografii układów scalonych może być co do zasady tylko rzecznik patentowy.

Reprezentantem osoby fizycznej może być także współuprawniony (z patentu, z prawa z rejestracji czy też prawa ochronnego), a także rodzice, małżonek,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9972

Wydanie: 9972

Spis treści
Zamów abonament