Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kreml chce tylko krajowych aut

21 października 2014 | Ciekawa ekonomia
Produkcja modelu Łada Granta w fabryce w Togliatti, należącej do firmy AwtoWAZ, kontrolowanej przez alians Renault-Nissan
źródło: Bloomberg
Produkcja modelu Łada Granta w fabryce w Togliatti, należącej do firmy AwtoWAZ, kontrolowanej przez alians Renault-Nissan

Motoryzacja. W państwowych firmach jeździć będą tylko samochody produkowane w Rosji. Firmy dostaną też zakaz kupowania importowanych towarów.

Kreml przygotował dyrektywę ograniczającą zakupy przez państwowe firmy i urzędy importowanych aut, produkcji metalurgicznej oraz maszyn i urządzeń. Jak dowiedziała się gazeta „Kommiersant", zakazem zagranicznych zakupów objęte zostaną wszystkie firmy, w których Skarb Państwa ma więcej niż połowę udziałów. A więc i te największe – Gazprom, Rosnieft, Transnieft, czy banki – Sbierbank, VTB, Gazprombank.

– Nad przestrzeganiem tych ograniczeń będą czuwać przedstawiciele Skarbu Państwa w radach firm – potwierdził anonimowy przedstawiciel rządu, dodając, że takie regulacje nie są sprzeczne z prawem Światowej Organizacji Handlu.

Od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9972

Wydanie: 9972

Spis treści
Zamów abonament