Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dłuższy staż, wyższa nagroda

21 października 2014 | Administracja | Małgorzata Jankowska

Członkowie korpusu służby cywilnej po 20 latach pracy co pięć lat mogą liczyć na dodatkowe pieniądze 
z budżetu. Czasami ich wypłata może nastąpić wcześniej, ale będzie niższa.

Jednym ze świadczeń premiujących długi staż pracy w służbie cywilnej jest nagroda jubileuszowa. Zarówno prawo do niej jak i wysokość zależą wyłącznie od ogólnego stażu pracy członka korpusu tej służby. Jego status, a więc to, czy jest on pracownikiem czy urzędnikiem służby cywilnej (SC), nie ma znaczenia, podobnie jak wymiar etatu czy rodzaj umowy o pracę. Wysokość nagrody stanowi odpowiedni procent wynagrodzenia miesięcznego. Im dłuższy okres zatrudnienia, tym nagroda jest wyższa.

Wymagany staż

Do stażu pracy, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej, wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne udowodnione okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze. Z jednym wyjątkiem. W przypadku ustalania uprawnień członka korpusu SC do nagrody jubileuszowej (podobnie jak w przypadku dodatku stażowego czy odprawy emerytalnej) do stażu pracy nie wlicza się okresów zatrudnienia w partii komunistycznej (PPR i PZPR), jak również w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 ustawy z 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Stanowi tak art. 91 ustawy z 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (dalej: usc)....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9972

Wydanie: 9972

Spis treści
Zamów abonament