Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sieć staje się coraz bardziej mobilna

21 października 2014 | Ciekawa ekonomia

Internet w każdym domu – takie kiedyś było marzenie wielu gospodarstw domowych. Dziś to już nie wystarcza
– pisze wiceprezes MCI Management.

Tomasz Czechowicz

Powszechność smartfonów i tabletów gwarantuje dostęp do mobilnego internetu niemal zawsze i wszędzie oraz bycie online non stop. Jaka będzie przyszłość? Czy internetu może być jeszcze więcej? Według raportu KPCB ostatnie lata dynamicznej ekspansji sieci to dopiero początek rewolucji.

Zgodnie z raportem KPCB medium z najwyższym wskaźnikiem penetracji społeczeństwa jest oczywiście telewizja. Na koniec 2013 r. aż 5,5 mld osób miało dostęp do tego urządzenia, co daje wskaźnik penetracji na poziomie 78 proc. Tuż za telewizją znajduje się telefon komórkowy z 5,2 mld użytkowników i 73-proc. penetracją.

Gospodarka cyfrowa osiągnęła znaczący udział w PKB wielu największych i najbardziej liczących się gospodarek świata: W. Brytanii, Korei, Chin, Japonii, Ameryki, UE

I telewizja, i telefony komórkowe to urządzenia z poprzedniej epoki. Istotne jest, jak w tym zestawieniu wypadają symbole ostatnich lat, czyli smartfony i tablety. Wyniki mogą być przez jednych odczytane jako rozczarowujące, dla drugich jednak będzie to przesłanie optymistyczne. Smartfony są w posiadaniu 1,6 mld osób (penetracja 22 proc.) – to zdecydowanie mniej od telewizji i telefonów komórkowych, ale aż ponad dwa razy więcej od wyników dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9972

Wydanie: 9972

Spis treści
Zamów abonament