Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odmowę nadania numeru porządkowego trzeba uzasadnić

21 października 2014 | Administracja

Rozstrzygnięcie o nadaniu, zmianie czy odmowie nadania numeru nieruchomości, choć nie wymaga formy decyzji administracyjnej, musi być umotywowane.

Czego dotyczył spór

W lutym 2014 r. dwoje mieszkańców gminy wystąpiło do wójta o aktualizację numeru ich nieruchomości. Twierdzili, że został on im zmieniony z dniem 1 lipca 2013 r. w wyniku błędów popełnionych przez urząd. Wójt odmówił aktualizacji. Właściciele wezwali go do usunięcia naruszenia prawa. Wnieśli także o wyjaśnienie przyczyn przywrócenia numeru nieruchomości sąsiedniej, skoro nigdy nie został on jej nadany. Organ nie udzielił jednak odpowiedzi na to wezwanie.

W maju 2014 r. wnioskodawcy wnieśli skargę do sądu administracyjnego na odmowę przywrócenia numeru porządkowego nieruchomości. Skarżący wskazali, że w 2009 r. złożyli do gminy wniosek o nadanie numeru ich nieruchomości. Gmina nadała jej numer porządkowy pismem z 14 sierpnia 2009 r. W 2013 r. wójt gminy zmienił numer domu bez ich zgody. A numer ich nieruchomości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9972

Wydanie: 9972

Spis treści
Zamów abonament