Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Elastyczne elementy polisy dla pracowników zachęcają do jej nabycia

12 listopada 2014 | Prawo i praktyka | Regina Skibińska

PROCEDURY | Do głównych zalet ubezpieczeń grupowych należy tzw. uśrednianie ryzyka w ramach danego przedsiębiorstwa.

– Oznacza ono, że dla większych grup można przyjąć do ubezpieczenia także osoby starsze, chore czy wykonujące ryzykowny zawód – wyjaśnia  Filip Przydróżny z Concordii Ubezpieczenia. – Dodatkowo możliwe jest zniesienie karencji, co z kolei oznacza, że w ramach programów grupowych pracownicy mogą być w pełni ubezpieczeni od pierwszego dnia trwania ochrony.

Jeszcze innym argumentem za stosowaniem polis grupowych jest możliwość przystępowania do programów partnerów (małżonków). Oprócz tego zorganizowana grupa osób ubezpieczonych to szansa na uzyskanie lepszej ceny niż w przypadku, gdyby każdy z pracowników szukał podobnego zakresu i sumy ubezpieczenia – przeciętnie o około 30 proc.

Według brokerów z MAK Ubezpieczenia pracownicy przystępujący do programów grupowych ubezpieczeń na życie oczekują od swoich pracodawców możliwości samodzielnego wyboru zakresu ochrony. Gdy można było indywidualnie wybrać elementy ubezpieczenia, zdecydowana większość spośród kilkudziesięciu tysięcy osób ubezpieczonych za pośrednictwem MAK zdecydowała się na rozszerzenie go o dodatkowe warianty. Można szacować, że nie robi tego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9989

Wydanie: 9989

Spis treści

Media planet

Zamów abonament