Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Decyzja jak zwykle kontrowersyjna

12 listopada 2014 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson
Anna Nowacka-Isaksson
źródło: materiały prasowe
Anna Nowacka-Isaksson

Nieuznanie Palestyny z powodu izraelskiej okupacji kolidowałoby z zasadą: „nie ma prawa bez niesprawiedliwości" – stwierdziła minister spraw zagranicznych Margot Wallström na konferencji prasowej w Rosenbad. Konferencję cieszącą się nadzwyczajnym zainteresowaniem dziennikarzy zwołano zaraz po posiedzeniu rządu, który na mocy dekretu uznał państwo palestyńskie.

Szefowa dyplomacji podkreśliła, że warunki do uznania państwa palestyńskiego zostały spełnione. Istnieje bowiem terytorium, naród i rząd. Jednocześnie wyraziła nadzieję, że Szwecja pokaże drogę innym krajom UE. Tak jak w przypadku Chorwacji i Kosowa, które Szwedzi uznali, choć kraje te nie sprawowały całkowitej kontroli nad częścią swoich terytoriów.

Szwecja jest już 135. krajem (wśród nich są Polska, Czechy, Węgry, Islandia), który uznał państwo palestyńskie. Decydując się na ten krok, rząd szwedzki chce wesprzeć umiarkowanych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9989

Wydanie: 9989

Spis treści

Media planet

Zamów abonament