Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rakietowy wyścig po miliardy

12 listopada 2014 | Ciekawa ekonomia
Zestawy przeciwlotnicze Newa rosyjskiej produkcji zmodernizowaliśmy  w kraju, mimo że już trzy dekady temu były przestarzałe. System Narew  ma je pilnie zastąpić
źródło: materiały prasowe
Zestawy przeciwlotnicze Newa rosyjskiej produkcji zmodernizowaliśmy w kraju, mimo że już trzy dekady temu były przestarzałe. System Narew ma je pilnie zastąpić
Rosną wydatki na uzbrojenie i sprzęt wojskowy
źródło: Rzeczpospolita
Rosną wydatki na uzbrojenie i sprzęt wojskowy

Gospodarka | Wojsko i przemysł zbrojeniowy szykują się do wartego 8 mld złotych przetargu na rakietowe systemy przeciwlotnicze krótkiego zasięgu.

zbigniew Lentowicz

Po miliardy z kontraktów, jakie przyniesie realizacja rządowego programu Narew, chce sięgnąć polska zbrojeniówka.

– Ten element powietrznej tarczy armia kupi już po sfinalizowaniu w przyszłym roku transakcji związanych z innym rakietowym systemem średniego zasięgu – Wisła. Rodzimy przemysł zyskuje więc czas na zebranie sił i przygotowanie dla Narwi własnych rozwiązań technologicznych – mówi Ryszard Kardasz, prezes PCO  SA i elektronicznych spółek PIT-Radwar wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ).

Resort obrony poinformował w zeszłym tygodniu, że do 15 grudnia Inspektorat Uzbrojenia MON czeka na zgłoszenia firm zainteresowanych udziałem w negocjacjach technicznych dotyczących zakupu systemów przeciwlotniczych krótkiego zasięgu. Rozmowy z potencjalnymi dostawcami broni o oczekiwaniach wojska wobec Narwi zaplanowano od stycznia do marca przyszłego roku.

Po analizach technicznych MON ogłosi postępowanie. Wojsko nie ukrywa, że interesują je oferty firm dysponujących „kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie zestawów rakietowych".

Ambicje przemysłu

Polska zbrojeniówka przekonuje, że jest w stanie zbudować i dostarczyć armii kluczowe elementy przeciwlotniczej tarczy: systemy radarowe, dowodzenia i kierowania ogniem. Byłaby w stanie również w krótkim czasie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9989

Wydanie: 9989

Spis treści

Media planet

Zamów abonament