Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kasa fiskalna jest niezbędna do naprawy samochodu

17 grudnia 2014 | Prawo i praktyka | Adam Czekalski

Znacznie poszerzył się katalog rodzajów działalności, których wykonywanie w 2015 r. będzie skutkować koniecznością zakupu i używania urządzenia fiskalnego. W podobnym zakresie obowiązują jednak zwolnienia.

- Jakie czynności obligatoryjnie podlegają fiskalizacji w 2015 r.? W jakich terminach  należy rozpocząć ewidencjowanie sprzedaży przy zastosowaniu kasy fiskalnej? Jakie limity obowiązują dla zwolnienia z tego obowiązku w 2015 r.? – pyta czytelnik.

1 stycznia 2015 r. wchodzi w życie rozporządzenie ministra finansów z 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (DzU poz. 1544, dalej: rozporządzenie). Wydanie nowego rozporządzenia jest związane z tym, że do końca 2014 r. obowiązują poprzednie przepisy wykonawcze w zakresie kas rejestrujących. Brak nowego rozporządzenia skutkowałby obowiązkiem stosowania kas rejestrujących dla wszystkich czynności na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych od 2015 r. Tym samym zostałyby uchylone wszystkie zwolnienia obowiązujące w tym zakresie.

Przedmiotowe...

Zgodnie z § 2 nowego rozporządzenia do 31 grudnia 2016 r. zwalnia się z obowiązku rejestrowania obrotu przy zastosowaniu kas fiskalnych czynności określone w załączniku do rozporządzenia. W znacznej części utrzymano dotychczasowy wykaz czynności korzystających ze zwolnienia w tym zakresie.

W odniesieniu do usług związanych z wynajmem nieruchomości, usług zarządzania nieruchomościami, usług krótkotrwałego zakwaterowania oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10019

Wydanie: 10019

Spis treści

Pierwsza strona

Media planet

Zamów abonament