Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pozew o 28 mln zł

17 grudnia 2014 | Kraj | Grażyna Zawadka
Grzegorz Wieczerzak spędził w areszcie prawie trzy lata.  Był jednym z najdłużej tymczasowo aresztowanych.  Na zdjęciu opuszcza areszt w kwietniu 2004 r.
autor zdjęcia: Rafał Guz
źródło: Fotorzepa
Grzegorz Wieczerzak spędził w areszcie prawie trzy lata. Był jednym z najdłużej tymczasowo aresztowanych. Na zdjęciu opuszcza areszt w kwietniu 2004 r.

Grzegorz Wieczerzak, były prezes PZU Życie, chce odszkodowania za areszt.

Dwa lata, osiem miesięcy i 14 dni – tyle przesiedział w areszcie Grzegorz Wieczerzak, były prezes PZU Życie. Oskarżono go o spowodowanie w spółce milionowych strat. Po latach niemal wszystkie zarzuty upadły. Za niesłuszny areszt, utracone dochody i zrujnowanie życia Wieczerzak zażądał w maju 28 mln zł. Teraz „Rzeczpospolita" poznała szczegóły pozwu, jaki były prezes PZU Życie wniósł do Sądu Okręgowego w Warszawie.

– Ta sprawa zniszczyła mi życie. Prawie 33 miesiące trzymano mnie w areszcie, chociaż nigdy nie było dowodów, że popełniłem przestępstwa. Do dziś niektóre banki nie chcą mi otworzyć konta. Nikt nie chce mnie też zatrudnić – tłumaczy nam Grzegorz Wieczerzak.

Lekarz, makler, finansista. Ponad dekadę temu był na szczycie: kierował...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10019

Wydanie: 10019

Spis treści

Pierwsza strona

Media planet

Zamów abonament