Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Liczą się dobre chęci i dobre pomysły

17 grudnia 2014 | Ciekawa ekonomia
Polskie firmy doceniają korzyści z CSR
źródło: Rzeczpospolita
Polskie firmy doceniają korzyści z CSR

Coraz więcej firm łączy zasady społecznej odpowiedzialności biznesu ze swoją codzienną działalnością i w niej szuka inspiracji do działań.

Anita Błaszczak

Aż 96 proc. dużych firm w Polsce uważa, że powinnością biznesu jest odpowiadanie na wyzwania społeczne i ekologiczne – wynika z niedawnego badania firmy doradczo-audytorskiej KPMG. Jednak tylko niespełna połowa z badanych dużych i średnich firm stwierdziła, że prowadzi jakieś działania CSR. Niekiedy wynika to z braku pomysłu na dobre projekty, choć, jak oceniają eksperci w tej dziedzinie, są dziesiątki tematów społecznych, którymi można się zająć w ramach CSR. Jak je wybrać?

Mirella Panek-Owsiańska, prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu, twierdzi, że dobre pomysły na CSR powinny spełniać dwa warunki – muszą być ściśle związane z działalnością firmy i jej know-how oraz odpowiadać na ważne potrzeby społeczne lub środowiskowe.

Umiejętny wybór

Do takiej strategii zachęca też Jacek Dymowski, niezależny doradca ds. CSR. Jak podkreśla, nawet najbogatsza firma nie ma wstarczających zasobów, by rozwiązać wszystkie problemy społeczne. Trzeba więc wybrać kilka z nich, najlepiej kierując się zasadą „rób to, na czym znasz się najlepiej", tak by...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10019

Wydanie: 10019

Spis treści

Pierwsza strona

Media planet

Zamów abonament