Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Osobiste stawiennicto w urzędzie celnym nie jest już potrzebne

22 grudnia 2014 | Prawo i praktyka | Robert Pieczyński
Wzór dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy na terytorium kraju  od nabytego wewnątrzwspólnotowo samochodu osobowego niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju  obowiązujący od 9 grudnia 2014 r.
źródło: Rzeczpospolita
Wzór dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy na terytorium kraju od nabytego wewnątrzwspólnotowo samochodu osobowego niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju obowiązujący od 9 grudnia 2014 r.

Ministerstwo Finansów wprowadziło ułatwienia dla podmiotów rejestrujących samochody osobowe sprowadzone z innych krajów UE. Dokument potwierdzający zapłatę akcyzy może już zostać pobrany w formie elektronicznej.

9 grudnia br. weszło w życie rozporządzenie ministra finansów z 25 listopada 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzoru dokumentów potwierdzających zapłatę akcyzy na terytorium kraju od samochodu osobowego nabytego wewnątrzwspólnotowo lub brak obowiązku zapłaty tej akcyzy (DzU z 2014 r., poz. 1676).

Od teraz w wersji elektronicznej

Po tej zmianie dokument potwierdzający zapłatę akcyzy może zostać pobrany w formie elektronicznej. Rozwiązanie to pozwala na wyeliminowanie konieczności wizyty podatnika w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10023

Wydanie: 10023

Spis treści

Media planet

Zamów abonament