Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rodziny dostaną 2 mld złotych

22 grudnia 2014 | Prawo | Bartosz Marczuk
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa

Władysław Kosiniak-Kamysz | Po Karcie Dużych Rodzin i ulgach w PIT pracujemy nad dwiema kolejnymi ustawami mającymi wspierać rodziców. 
To powszechny urlop dla rodziców i bardziej dostępne świadczenia rodzinne – zapowiada w rozmowie z Bartoszem Marczukiem minister pracy i polityki społecznej.

Rz: Senat przyjął ustawę o Karcie Dużej Rodziny. W poniedziałek ma ją podpisać prezydent. Co zyskają od stycznia 2015 r.  rodzice wychowujący co najmniej troje dzieci?

Władysław Kosiniak-Kamysz: Warto podkreślić, że to jedna z niewielu ustaw, które zyskały pełne poparcie w Sejmie i w Senacie. To dowód, że są ustawy, programy i wartości, nad którymi klasa polityczna może się wznieść ponad codzienne podziały i działać wspólnie. Nadaje to karcie szczególną rangę.

Podobnie było, gdy uchwalono niedawno ulgi rodzinne w PIT. Choć wtedy wyłamał się poseł Ryszard Kalisz. On jeden zagłosował na „nie". Tym razem, jak rozumiem, nie było wyjątków?

Za ustawą zagłosowali wszyscy obecni posłowie i senatorowie. Nikt się nie wstrzymał, nikt nie był przeciw. Stało się tak  zresztą nie po raz pierwszy. Przypomnijmy, że także przygotowane przez nas wydłużanie urlopów rodzicielskich do roku zyskało szeroką akceptację parlamentarzystów.

Posłowie zrozumieli, że demografia to jedno z głównych wyzwań, przed którymi stoi Polska?

Sądząc po poparciu, jakiego udzielają naszym projektom rodzinnym, można tak sądzić. Bardzo mnie to cieszy. Są sprawy, które powinny być wyłączone z bieżącej walki politycznej. Pierwsze miejsce powinna na tej liście zajmować właśnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10023

Wydanie: 10023

Spis treści

Media planet

Zamów abonament