Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Innowacje firm mile widziane

22 grudnia 2014 | Fundusze na rozwój i badania
źródło: 123RF

Fundusze unijne | Okres 2014–2020 będzie kluczowy, jeśli idzie o zwiększenie wydatków przedsiębiorstw na badania i prace rozwojowe. Jeśli firmy zaczną inwestować więcej w innowacje, Polska przesunie się w górę unijnych rankingów innowacyjności.

artur osiecki

Jak wskazano w publikacji „Świt innowacyjnego społeczeństwa. Trendy na najbliższe lata", wydanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, nasz kraj zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce wśród państw Unii Europejskiej pod względem nakładów sektora prywatnego na innowacje. Jednak, co może napawać optymizmem, udział przedsiębiorców w finansowaniu badań i prac rozwojowych się zwiększa. Jak wynika z IV edycji raportu „Rynek B+R+I w Polsce – wsparcie działalności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej przedsiębiorstw" przygotowanego przez firmę doradczą Crido Taxand oraz Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, w ubiegłym roku 44 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10023

Wydanie: 10023

Spis treści

Media planet

Zamów abonament