Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla kogo samorząd adwokacki

20 kwietnia 2016 | Rzecz o prawie | Tomasz Korczyński
źródło: materiały prasowe

Na trudne czasy silny samorząd jest niezbędny. Wsparcie należy się każdemu adwokatowi 
bez względu na to, w jakiej formie wykonuje 
swój zawód – uważa prawnik.

Tomasz Korczyński

Obecny rynek usług prawniczych jest niezwykle trudny, a konkurencja na nim będzie tylko wzrastać. Czy i po co jest więc nam samorząd, skoro i tak na co dzień głównie walczymy o klienta w oderwaniu od pragmatyki życia samorządowego, izbowych dyskusji czy sporów? Z drugiej strony czy na pewno w dobie ostrej walki na rynku usług prawniczych samorząd jest zbędny? Bo może właśnie to jest czas na silny i sprawny samorząd?

Patrzą inaczej...

Ile osób, tyle odpowiedzi, ile perspektyw, tyle poglądów. Na pewno inne jest postrzeganie samorządu i jego roli z pozycji adwokata prowadzącego indywidualną kancelarię, a inne, gdy współpracuje on z dużym graczem na rynku usług prawniczych. Sam drugą kadencję sprawuję funkcję członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Izbie Warszawskiej, współkierując równocześnie jedną z praktyk w kancelarii Dentons, a w domu prowadzę ożywione dyskusje z żoną adwokatem, która prowadzi indywidualną praktykę. Czynnie uczestniczę także w pracach Naczelnej Rady Adwokackiej jako przewodniczący komisji informatyzacji. Pełne spektrum poglądów. I duże pole do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10425

Wydanie: 10425

Spis treści
Zamów abonament