Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To nie koniec łowów w sieci

20 kwietnia 2016 | Ekonomia
Najpopularniejsze polskie witryny w marcu pod względem liczby użytkowników
źródło: Rzeczpospolita
Najpopularniejsze polskie witryny w marcu pod względem liczby użytkowników

Po roku masowych zakupów w internecie główni gracze nie przestają gromadzić pieniędzy na kolejne akwizycje. Teraz mogą skupić się na rynku mobilnym.

magdalena lemańska

Dziś akcjonariusze Wirtualna Polska Holding (WPH) zadecydują, co stanie się z 5,7 mln zł, które grupa zarobiła na czysto w ubiegłym roku. Zarząd i rada nadzorcza zarekomendowały im, by zgodzili się na zatrzymanie tych pieniędzy w spółce i powstrzymali od wypłacania dywidendy. A to dlatego, że WPH po wydaniu sum pozyskanych na przejęcia z giełdy wcale nie zamierza poprzestać na sfinalizowanych już zakupach. Podkreśliła to, kupując w marcu, już po wydaniu środków pozyskanych z giełdy, porównywarkę finansową Totalmoney.pl za 14,5 mln zł.

Nie przerywają też polowania na nowe cele przejęć najwięksi konkurenci WPH – Onet i Interia.pl. Ta ostatnia pod koniec marca, po ubiegłorocznych zakupach (przejęła wtedy m.in. grupę eBroker oraz serwisy Promocen, Rankomat i Okazjum), nabyła agencję marketingu mobilnego Mobiem. Agora, właściciel portalu gazeta.pl, zwiększyła w styczniu swój udział w platformie Goldenline.pl, w której dzisiaj ma już zdecydowaną większość.

Światła na mobilnego użytkownika

Transakcje te pokazują, że konsolidacja prowadzona od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10425

Wydanie: 10425

Spis treści
Zamów abonament