Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez opinii sąd nie wyśle do szpitala psychiatrycznego

20 kwietnia 2016 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Za nieuzasadnione stosowanie środków zabezpieczających płaci budżet państwa. Za pobyt w szpitalu psychiatrycznym żądają nawet 14 mln zł.

W zakładach psychiatrycznych na podstawie decyzji sądu przebywają dziś 2363 osoby. Kolejnych 300 czeka na zastosowanie tego środka zabezpieczającego. Tak wynika ze statystyk Ministerstwa Sprawiedliwości. Cel? Bezpieczeństwo. A w grę wchodzą naprawdę najpoważniejsze sprawy. Chodzi o zabójstwo, ciężki uszczerbek na zdrowiu, gwałt, pedofilię, choć nie zawsze. Zdarzało się, że do szpitala byli wysyłani podejrzani i oskarżeni o groźby karalne czy kradzież. Teraz idą do sądu, by walczyć o odszkodowania i zadośćuczynienia za pobyt w zakładzie.

Krystian Broll w zakładzie psychiatrycznym przebywał ponad osiem lat i teraz domaga się 14,5 mln zł zadośćuczynienia i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10425

Wydanie: 10425

Spis treści
Zamów abonament