Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cios w koks

20 kwietnia 2016 | Sport | Krzysztof Rawa
źródło: 123RF

Powstanie Polska Agencja Antydopingowa, a to oznacza więcej kontroli, większe fundusze, wyższą rangę kontrolerów i lepszą współpracę z policją.

Ustawa, roboczo zwana „antydopingową", jest opracowywana w Ministerstwie Sportu i Turystyki, ale o jej założeniach już sporo wiadomo. Komisja ds. Zwalczania Dopingu w Polsce zmieni się w Polską Agencję Antydopingową, będącą samodzielnym podmiotem prawnym z licznymi nowymi uprawnieniami (pisaliśmy już o tym w „Rz" w poniedziałek).

Michał Rynkowski, dyrektor Biura Komisji ds. Zwalczania Dopingu w Polsce twierdzi, że celem zasadniczym przekształcenia jest wzmocnienie systemu antydopingowego.

– Po pierwsze liczymy na poprawę w relacjach policji z przyszłą agencją. Nie mamy obecnie dostępu do informacji o toczących się postępowaniach lub wynikach postępowań. Nie wiemy czy jest sprawa w sądzie, czy została przekazana do prokuratury. Na podstawie takiej wiedzy można będzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10425

Wydanie: 10425

Spis treści
Zamów abonament