Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niezadowoleni klienci mogą opóźnić sprzedaż BPH

20 kwietnia 2016 | Ekonomia
Klienci BPH TFI ponieśli ogromne straty
źródło: Rzeczpospolita
Klienci BPH TFI ponieśli ogromne straty

Przejęciu banku przez Aliora sprzeciwiają się uczestnicy jednego z funduszy inwestycyjnych pod marką BPH. Do swoich racji próbują przekonać Komisję Nadzoru Finansowego.

Jan Morbiato

Jak to możliwe, że płynne przejęcie Banku BPH przez Alior Bank może zostać zakłócone przez grupę klientów BPH TFI, skoro Alior chce kupić od GE Capital, za ok. 1,2 mld zł, sam bank, bez TFI i bez kredytów hipotecznych? BPH jest depozytariuszem funduszu inwestycyjnego BPH Sektora Nieruchomości, który przez ponad 10 lat działalności naraził inwestorów na ogromne straty. Na razie wynoszą one prawie 100 proc. zainwestowanego kapitału, choć ostatecznie mogą się okazać niższe, rzędu 30–40 proc. (patrz ramka).

Gra na czas

W skardze skierowanej do Komisji Nadzoru Finansowego klienci BPH TFI apelują o wszczęcie postępowania kontrolnego wobec Banku BPH, argumentując, że świadomie zaniechał on swoich obowiązków wynikających z ustawy o funduszach inwestycyjnych – powinien był nie dopuścić do strat wynikających z nienależytego wykonania zadań BPH TFI, jako zarządzającego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10425

Wydanie: 10425

Spis treści
Zamów abonament