Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

20 kwietnia 2016 | Ekonomia

rekomendacje

PKN Orlen z potencjałem

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK w raporcie z 14 kwietnia podnieśli rekomendację PKN Orlen do „kupuj" z „trzymaj", a cenę docelową do 83 zł z 72 zł. W trakcie wtorkowej sesji akcje koncernu wyceniane były po ok. 73 zł. Autorzy raportu podkreślają, że obecne otoczenie makro, wysoka ekspozycja spółki na benzynę, duże spready między ropą lekką i ciężką, solidne marże petrochemiczne i korzystna sytuacja walutowa wspierają wyniki i wycenę PKN Orlen. Jednocześnie dodali, że fundamenty w segmencie rafineryjnym nie są idealne. Głównym ryzykiem dla wyceny może być dalszy spadek marż na diesla.

„Trzymaj" Asseco Poland

Specjaliści Domu Maklerskiego BOŚ w najnowszym raporcie podnieśli wycenę akcji Asseco Poland do 60,2 zł z 56,4 zł poprzednio. W związku z tym, że w dniu wydania rekomendacji płacono za nie na giełdzie 60,15 zł, utrzymali dla spółki zalecenie „trzymaj". We wtorek handlowano nimi na GPW po około 62 zł. Analitycy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10425

Wydanie: 10425

Spis treści
Zamów abonament