Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Artyści w podróży przez życie

20 kwietnia 2016 | Kultura | Małgorzata Piwowar
Kora uważa, że najważniejsza jest miłość. Na zdjęciu na planie „Drogi do mistrzostwa”
autor zdjęcia: Jacek Poremba
źródło: materiały prasowe
Kora uważa, że najważniejsza jest miłość. Na zdjęciu na planie „Drogi do mistrzostwa”

W niedzielę, 24 kwietnia, w sieci Cinema City pokazy najnowszego dokumentu Bartosza Konopki. Bohaterami są znani ludzie kultury.

W filmie „Droga do mistrzostwa" zostały opowiedziane historie Kory, czyli Olgi Sipowicz, Agnieszki Holland, Rafała Olbińskiego, Tomasza Stańki i Janusza Gajosa. W jednym obrazie znaleźli się za sprawą producenta dokumentu, znanego koncernu motoryzacyjnego, który realizacją filmu postanowił uczcić 100-lecie swego istnienia.

– Chodziło o pokazanie wartości, z jakimi identyfikuje się firma – mówi „Rzeczpospolitej" Bartosz Konopka, autor scenariusza i reżyser filmu. – Stąd pomysł, by przyjrzeć się z bliska ludziom, którzy osiągnęli sukces i wyróżniają się swoim widzeniem sztuki, rzeczywistości. Mają silne osobowości, ale zarazem musieli się zmagać z przeszkodami, swoją trudną historią. Poprzez poszukiwania wypracowali własny punktu widzenia i to jest ciekawe. Trzeba było tylko znaleźć odpowiedni pomysł, który splótłby pięć historii w jedną.

Mit drogi

Pomysłem okazała się tzw. teoria podróży bohatera, sformułowana przez Josepha Campbella, amerykańskiego mitoznawcę i religioznawcę. Głosi ona, że życie każdego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10425

Wydanie: 10425

Spis treści
Zamów abonament