Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Likwidacja jubileuszówki powinna mieć przyczynę

16 maja 2017 | Dobra Firma | Magdalena Ciałkowska

Najczęstszym powodem likwidacji nagród jubileuszowych jest pogorszenie sytuacji finansowej spółki. Jednak gdy do firmy zawita kontrola lub spór będzie rozstrzygał sąd, wówczas na pracodawcy ciąży obowiązek udowodnienia, że takie pogorszenie rzeczywiście miało miejsce.

Magdalena Ciałkowska, menedżer ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Administracji Kadrowo-Płacowej w Dziale Usług Księgowych BDO

Składniki wynagrodzenia to nie tylko te ustalone z pracownikiem czy wynikające z przepisów prawa pracy, ale również obowiązujące u danego pracodawcy na podstawie różnych wewnętrznych regulacji. Często mają one charakter dodatkowego świadczenia. Mimo to warto przeanalizować, w jaki sposób pracodawca może zrezygnować z jego wypłaty.

Zasady w regulaminie

Choć nagroda jubileuszowa to świadczenie wypłacane najczęściej w sferze budżetowej, to spotyka się ją również w spółkach prywatnych. Decydując się na jej przyznawanie i wypłatę pracodawca powinien określić uprawnionych, częstotliwość wypłaty oraz wysokość nagrody w regulaminie wynagradzania obowiązującym w firmie.

Nagroda jubileuszowa jest zwolniona ze składek na ubezpieczenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10750

Wydanie: 10750

Spis treści
Zamów abonament