Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy urząd sfinansuje przeprowadzkę urzędnika

16 maja 2017 | Administracja | Małgorzata Jankowska
Maksymalna kwota środków na pokrycie miesięcznych kosztów najmu lokalu mieszkalnego
źródło: Rzeczpospolita
Maksymalna kwota środków na pokrycie miesięcznych kosztów najmu lokalu mieszkalnego

Przenoszony do urzędu w innej miejscowości musi mieć zapewnione mieszkanie albo środki na jego wynajem. Nie dotyczy to sytuacji, gdy nowe miejsce pracy oddalone jest od dotychczasowego mniej niż 30 km.

Przeniesienie urzędnika służby cywilnej (sc) może odbywać się w ramach tego samego urzędu lub między urzędami, i nie zawsze w tej samej miejscowości. Przeniesienia do urzędu znajdującego się w innej miejscowości dokonać może albo dyrektor generalny urzędu, w którym zatrudniony jest urzędnik sc (przeniesienie w ramach tego samego urzędu) albo szef służby cywilnej (przeniesienie do innego urzędu).

W pierwszym przypadku, aby do takiego przeniesienia mogło dojść, konieczne jest wystąpienie okoliczności, które ustawodawca określił, jako „potrzeby urzędu". W drugim przypadku, przeniesienie będzie uzasadnione, jeżeli przemawiać będzie za tym szczególny interes służby cywilnej. W obu sytuacjach urzędnikowi przysługują określone w ustawie o służbie cywilnej świadczenia (nie tylko pieniężne), które umożliwić mają mu pokrycie przynajmniej części kosztów związanych z przeprowadzką i zagospodarowaniem w nowym miejscu zamieszkania.

Ważne!

Żadne świadczenia z tytułu przeniesienia nie przysługują urzędnikowi sc w przypadku, gdy nastąpiło ono na jego wniosek bądź z powodu likwidacji albo reorganizacji urzędu uniemożliwiającej jego dalsze zatrudnianie.

Mieszkanie w naturze albo pomoc finansowa

Urzędnikowi służby cywilnej przeniesionemu do innego urzędu w innej miejscowości przez dyrektora generalnego, czyli na podstawie art. 62 ust. 1...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10750

Wydanie: 10750

Spis treści
Zamów abonament