Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków z odliczeniem

16 maja 2017 | Administracja | Janina Fornalik

Ponieważ gmina będzie świadczyła odpłatne usługi na podstawie umów cywilnoprawnych, będzie jej przysługiwało prawo do odliczenia podatku – uznał organ skarbowy.

Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji z 20 grudnia 2016 r., sygn. 1462-IPPP1. 4512.885.2016.1.JL rozstrzygnął kwestię dotyczącą odliczenia przez gminę podatku VAT w związku z realizacją zadania polegającego na budowie przydomowych oczyszczalni ścieków na rzecz mieszkańców. Z wnioskiem o wydanie interpretacji wystąpiła gmina, która planowała ubiegać się o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na realizację inwestycji polegającej na budowie 55 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków (POŚ).

POŚ miały być budowane na posesjach mieszkańców, na podstawie zawieranych z gminą umów cywilnoprawnych. Wskazane umowy miały określać wzajemne zobowiązania gminy i mieszkańców, w szczególności w zakresie partycypacji mieszkańców w kosztach budowy POŚ. Ponadto, zgodnie z treścią umów po zakończeniu budowy, POŚ przez okres 5 lat miałyby pozostać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10750

Wydanie: 10750

Spis treści
Zamów abonament