Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowa rzeczywistość będzie rozszerzona i wirtualna

16 maja 2017 | Prawo
Popyt na urządzenia, oprogramowanie i usługi VR i AR dynamicznie rośnie
źródło: Rzeczpospolita
Popyt na urządzenia, oprogramowanie i usługi VR i AR dynamicznie rośnie

Technologie VR i AR zrewolucjonizują wiele dziedzin naszego życia michał duszczyk

Rynek wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości dynamicznie rośnie. Technologie, które kojarzone są głównie z grami i cyfrową rozrywką, coraz wyraźniej zyskują zastosowanie w biznesie, czy edukacji. Według ekspertów stanowią one siłę napędową rozpoczynającej się właśnie tzw. czwartej rewolucji przemysłowej.

– Dziś możliwe staje się prototypowanie w przestrzeni cyfrowej nie tylko produktów, ale całych fabryk – podkreśla Tomasz Haiduk, członek zarządu Siemensa w Polsce.

O mocy nowego trendu świadczą dane. Wynika z nich, że obecnie rynki VR i AR w sumie warte są 5,2 mld dol., a – jak szacują analitycy firmy IDC – do 2020 r. osiągną poziom 162 mld dol., generując wzrost średnio 181 proc. rocznie.

Uniknąć losu 3D

Prognozy są niezwykle optymistyczne, co wynika m.in. z otwartego podejścia biznesu do tych innowacyjnych technologii. Jak pokazują ankiety Tech Pro Research, aż 67 proc. przedsiębiorców deklaruje wdrożenie rozwiązań z zakresu AR w przyszłości, a niemal co drugi rozważa wykorzystanie w działalności urządzeń i oprogramowania VR.

– Ponieważ obie technologie znajdują się wciąż na wczesnym etapie rozwoju, mamy do czynienia z imponującymi dynamikami wzrostu – mówi Tom Mainelli z IDC.

Jak zaznacza Chris Chute z IDC, przez wiele lat rozszerzona i wirtualna rzeczywistość były kojarzone ze science fiction. – Teraz, wraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10750

Wydanie: 10750

Spis treści
Zamów abonament