Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sąd nie zmieni kategorii zdolności do służby żołnierza zawodowego

05 września 2017 | Administracja | Małgorzata Jankowska

Tryb postępowania przed wojskowymi komisjami lekarskimi uregulowany w przepisach wykonawczych do ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych ma charakter szczególny i w związku z tym nie mają do niego zastosowania w pełni rygory kodeksu postepowania administracyjnego.

- Żołnierz zawodowy został skierowany na badania w celu ustalenia aktualnej zdolności do pełnienia zawodowej służby wojskowej. W ich wyniku uznany został za niezdolnego do jej pełnienia (otrzymał kategorie N). Od tego orzeczenia odwołał się do Centralnej Wojskowej Komisji Lekarskiej, jednak bez skutku. Czy sąd administracyjny, do którego żołnierz zaskarżył orzeczenie CWKL może zmienić treść orzeczenia?

Nie. Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (dalej ustawa), zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia zawodowej służby wojskowej ustala wojskowa komisja lekarska, która wydaje w tej sprawie orzeczenie.

Orzeczenie o zaliczeniu danego żołnierza lub innej osoby do jednej z kategorii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10844

Wydanie: 10844

Spis treści
Zamów abonament