Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budujemy korporację zbrojeniową

05 września 2017 | Nowoczesna broń
źródło: materiały prasowe

rozmowa | Błażej Wojnicz, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

 

Rz: Obejmując władzę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, zapowiadał pan, że priorytetową sprawą będzie dokończenie konsolidacji w grupie integrującej kluczowe państwowe spółki przemysłowego potencjału obronnego RP. Temu miały być podporządkowane najpilniejsze decyzje nowej ekipy w PGZ. Ambitny plan, z którym próbowali uporać się również pana poprzednicy, się powiódł?

Błażej Wojnicz: Korporacyjny kodeks grupy kapitałowej został już przyjęty przez zarząd i radę nadzorczą, a obecnie czeka na zatwierdzenie przez zgromadzenie wspólników.

Zależało nam przede wszystkim na tym, aby – nie krępując autonomii i energii poszczególnych spółek – lepiej wykorzystać atuty, jakie daje ich przynależność do dużej organizacji przemysłowej. Jeżeli więc mamy w Grupie spółkę, która eksportuje 70-80 proc. swoich wyrobów, to jest oczywiste, że nikt nie będzie ingerował w istniejące i skutecznie działające procedury eksportowe, działalność przedstawicielstw zagranicznych, kontakty czy politykę wobec pośredników. Wręcz przeciwnie, doświadczenie i relacje takiej firmy będziemy chcieli wykorzystać w perspektywie rozwoju i ekspansji całej Grupy. Ale są też spółki, które nie radzą sobie aż tak dobrze, i one na pewno będą potrzebowały naszego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10844

Wydanie: 10844

Spis treści
Zamów abonament