Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dźwiganie pancernej pięści z Podkarpacia

05 września 2017 | Ekonomia
Pierwszy tzw. moduł dywizjonowy Krabów jest już w komplecie w jednostce artyleryjskiej w Węgorzewie.
źródło: materiały prasowe
Pierwszy tzw. moduł dywizjonowy Krabów jest już w komplecie w jednostce artyleryjskiej w Węgorzewie.

TEKST POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z HSW Zanim pierwsze armotohaubice Krab i samobieżne moździerze Rak z Huty Stalowa Wola (Polska Grupa Zbrojeniowa) trafiły do jednostek, firma musiała uporać się z wewnętrznymi problemami i zadłużeniem.

 

Obecny zarząd twierdzi, że dzięki konsekwentnym, sanacyjnym przedsięwzięciom radykalnie zmniejszono ryzyko związane z realizacją zamówień na armatohaubice Krab i samobieżne moździerze Rak. Warte ok. 4,5 mld zł kontrakty na systemy dalekonośnych superhaubic i zautomatyzowanych moździerzy to obecnie największa inwestycja modernizacyjna w Siłach Zbrojnych RP.

Bernard Cichocki, prezes HSW, który rok temu objął rządy w spółce, w rozmowie z Andrzejem Kińskim z fachowego pisma „Wojsko i Technika" w czerwcu ujawnił, że sytuacja, jaką zastał firmie w jeszcze w połowie 2016, była fatalna, a stan finansów HSW groził utratą płynności huty. Już zresztą w 2015 roku HSW wykazywała 11 mln zł straty na samej działalności podstawowej przy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10844

Wydanie: 10844

Spis treści
Zamów abonament