Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W kwietniu nauczyciele dostaną podwyżki

05 września 2017 | Prawo | Katarzyna Wójcik

projekt | Resort edukacji planuje, że w styczniu 2020 r. płace będą wyższe o 15 proc. Mają być wypłacane z dołu. katarzyna wójcik

 

Podwyżki nauczycieli rozpoczną się w kwietniu przyszłego roku. Ich płace wzrosną o 5 proc. Następny wzrost wynagrodzenia jest przewidziany na styczeń 2019 r., a kolejny na styczeń 2020 r.

– Nauczyciel to zawód zaufania publicznego. Chcemy, by był wynagradzany godnie – powiedziała premier Beata Szydło na konferencji otwierającej rok szkolny w Dobrzechowie.

Okazuje się, że część pedagogów może nie odczuć najbliższych podwyżek.

– Obcięto nam pensje w wyniku zmniejszenia wymiaru etatu i likwidacji nadgodzin i obawiam się, że najbliższe podwyżki nie zrekompensują tegorocznych obniżek – mówi anonimowo nauczycielka z jednej z warszawskich szkół podstawowych.

Dłuższy awans

Jednocześnie Ministerstwo Edukacji Narodowej zakończyło prace nad projektem ustawy o finansowaniu zadań oświatowych. Przewiduje on istotne zmiany w Karcie nauczyciela, m.in. wydłużenie awansu zawodowego, który da spore oszczędności na nauczycielskich pensjach. MEN nie uwzględnił większości uwag zgłaszanych przez partnerów społecznych.

Podstawowa ścieżka wydłuży się z 10 do 15 lat. Będzie jednak możliwość jej skrócenia lub wydłużenia w zależności od jakości pracy. Nauczyciel kontraktowy i nauczyciel mianowany legitymujący się wyróżniającą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10844

Wydanie: 10844

Spis treści
Zamów abonament