Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Program Mieszkanie+ rusza z miejsca

06 listopada 2017 | Nieruchomości | Renata Krupa-Dąbrowska

Jeszcze w tym tygodniu mają być podpisane pierwsze umowy między Krajowym Zasobem Nieruchomości a gminami. Dzięki temu powstaną spółki celowe budujące lokale.

Rządowy program Mieszkanie+ powoli się rozpędza, choć brakuje jeszcze niektórych przepisów wykonawczych.

Ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości obowiązuje od 11 września br. Na jej podstawie tworzony jest obecnie bank ziemi państwowej, czyli Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN).

Przede wszystkim wykazy

Od 11 września do 10 listopada miasta na prawach powiatu, starostwa, podmioty publiczne gospodarujące nieruchomościami Skarbu Państwa mają przesłać KZN wykazy działek znajdujących się na terenie miast. Do 12 marca 2018 r. trzeba będzie przesłać wykazy nieruchomości wiejskich. Procedura przesyłania będzie powtarzana co roku.

Po 10 listopada, gdy upłynie termin przesyłania wykazów, KZN przejrzy je i wskaże miastom działki, które go interesują. Do zasobu będą włączane nieruchomości przygotowane do inwestycji, a więc wymagające mniejszych nakładów, np. w uzbrojenie.

Jak poinformował Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa, do tej pory gminy przesłały już wykazy z 700 nieruchomościami pod zabudowę mieszkaniową. W tej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10896

Wydanie: 10896

Spis treści
Zamów abonament