Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miliony ukryte pod ziemią

06 listopada 2017 | Życie Wielkopolski
Sieć wodociągowa w województwie wielkopolskim liczy ok. 32 tys. km. Dłuższa jest tylko na Mazowszu.
źródło: AdobeStock
Sieć wodociągowa w województwie wielkopolskim liczy ok. 32 tys. km. Dłuższa jest tylko na Mazowszu.
źródło: AdobeStock

Wielkopolska inwestuje w gospodarkę wodno-ściekową.

Jacek Łakomy

Te inwestycje ukryte są pod ziemią. I choć są kłopotliwe dla mieszkańców w trakcie realizacji, to po jej zakończeniu mało kto chce pamiętać, jak było wcześniej. Dzięki funduszom unijnym na terenie wielkopolskich gmin prowadzone są warte setki milionów złotych inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową.

Według Głównego Urzędu Statystycznego sieć wodociągowa w Polsce od 2005 roku wydłużyła się o ponad 1/5, do ponad 300 tys. km. W tym samym czasie sieć kanalizacyjna wydłużyła się niemal dwukrotnie, do 154 tys. km. Sieć wodociągowa w woj. wielkopolskim liczy ok. 32 tys. km. Dłuższa jest tylko na Mazowszu. Wielkopolska sieć kanalizacyjna to ponad 13 tys. km. Dłuższe mają województwa małopolskie, śląskie, podkarpackie i mazowieckie. Mimo niezłej pozycji wyjściowej Wielkopolska wciąż inwestuje w rozwój gospodarki wodno-ściekowej. Spora w tym zasługa funduszy unijnych z programu operacyjnego „Infrastruktura i środowisko" (POIŚ) i Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO).

Nie tylko w puszczy

17 października przedstawiciele poznańskiej spółki Aquanet podpisali z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10896

Wydanie: 10896

Spis treści
Zamów abonament