Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miasto a kształt własności

06 listopada 2017 | Nieruchomości | Olgierd R. Dziekoński

Potrzebujemy możliwości prawnej dla własności warstwowej. Tak jak w USA, gdzie można w centrum miasta nabyć prawo do nadbudowy nad czyjąś własnością. Można nim również handlować i negocjować wartość.

Gdy żyjemy w mieście, potrzebujemy ciągłej zmiany. Miasto to miejsce zmian, nie tak jak wieś – spokojna i idylliczna. Ale to nasz wybór, taka gotowość do życia w zmianie wokół nas, wraz z nowymi technologiami i wymarzonymi potrzebami naszego życia. A chcemy, aby było ono wygodniejsze i trochę ekscytujące. W wymiarze fizycznym dla miasta oznacza to budowę i modernizację lub rewitalizację, gdy usiłujemy dodać wigoru nieco słabnącym jego obszarom.

Miasto się buduje, czasem rozszerzając swój obszar dotychczasowej urbanizacji, rozlewa się. To budzi niepokój, bo koszty, bo utrata ziemi rolniczej. Nie zawsze też potrafimy nadać sens miejskości tym nowym obszarom. Potrzeba więc intensyfikacji zabudowy tam, gdzie już ona jest, budowania pod ziemią i nadbudowy istniejących...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10896

Wydanie: 10896

Spis treści
Zamów abonament