Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsiębiorczy region pracowitych ludzi

06 listopada 2017 | Życie Wielkopolski | Jakub N. Gajdziński
Prawie 80 proc. startupów jest finansowanych ze środków własnych ich założycieli.
źródło: AdobeStock
Prawie 80 proc. startupów jest finansowanych ze środków własnych ich założycieli.

Startupy, wbrew obiegowej opinii, najczęściej zakładają osoby w wieku 30–39 lat, a zatem posiadające już doświadczenia zawodowe. Co trzeci prezes nowej firmy to kobieta.

Startupowicze najczęściej mają za sobą pracę w firmie rodzinnej lub korporacji. Rzadko szukają zarobków wśród klientów indywidualnych, a zdecydowanie częściej prowadzą działalność o profilu B2B. Klientami polskich startupów najczęściej są małe i średnie firmy, rzadziej korporacje lub administracja publiczna. Ponad połowa powstających przedsiębiorstw eksportuje swoje produkty za granicę.

Wśród branż, którymi najczęściej interesują się początkujący biznesmeni z Wielkopolski, są przede wszystkim biosurowce i biożywność, przemysł, logistyka, ICT oraz software i aplikacje, które pomagają na przykład w zamówieniu jedzenia.

Borys Baran z poznańskiej firmy JustChopped skorzystał z crowdfundingu, aby rozwinąć swój biznes. JustChopped to firma e-grocery działającą na dynamicznie rozwijającym się rynku dostaw...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10896

Wydanie: 10896

Spis treści
Zamów abonament