Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koniunktura przyniosła kłopoty

06 listopada 2017 | Ekonomia
Obroty małych firm rosną, ale wzrost kosztów pracy i materiałów oraz trudności w przełożeniu go na klientów powodują, że rentowność spada
źródło: Rzeczpospolita
Obroty małych firm rosną, ale wzrost kosztów pracy i materiałów oraz trudności w przełożeniu go na klientów powodują, że rentowność spada

Banki ostrzegają, że przybywa przypadków pogorszenia płynności finansowej przedsiębiorstw.

maciej rudke

Paradoksalnie, pomimo dobrej koniunktury gospodarczej (tempo wzrostu PKB w tym roku ma przekroczyć 4 proc.), banki obserwują więcej przypadków problemów finansowych firm. – O ile rok temu widzieliśmy poprawę sytuacji finansowej, o tyle w ostatnich miesiącach przybywa przypadków jej pogorszenia – zwraca uwagę Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

Bolączki budownictwa

Powód? Sytuacja na rynku pracy, czyli niedobór wykwalifikowanych pracowników i wzrost wynagrodzeń. – Niedobór pracowników powoduje, że firmy nie są w stanie wywiązywać się z kontraktów. To nie tylko oznacza kary umowne, ale też może doprowadzić do utraty płynności i bankructwa. Coraz więcej firm się do tego zbliża – dodał.

Szef ING BSK wskazywał, że takie problemy firm widoczne są głównie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10896

Wydanie: 10896

Spis treści
Zamów abonament