Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Patologia w Instytucie

06 listopada 2017 | Kraj | Grażyna Zawadka

Łapówki za fikcyjne posady i prezenty dla wysokich urzędników w IMiGW.

Mieczysław O., były dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMiGW), w coraz większych opałach. Blisko dekadę kierował tą znaną placówką, a teraz śledczy odkrywają coraz to nowsze szokujące kulisy jego rządów.

„Dorobił się" już 76 zarzutów – dowiedziała się „Rzeczpospolita" i ustaliła, co się za nimi kryje. Sprawa jest bez precedensu. O. to doktor habilitowany, ekspert od inżynierii i ochrony środowiska, członek światowej organizacji z tej branży, autor wielu publikacji naukowych. Instytutem kierował od 2006 do 2015 r. i – jak twierdzą śledczy – było to pasmo nadużyć.

Bilans rośnie

– Mieczysławowi O. postawiliśmy dotąd 76 zarzutów. Dotyczą głównie korupcji i przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – mówi prowadzący śledztwo prokurator Przemysław Ścibisz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10896

Wydanie: 10896

Spis treści
Zamów abonament