Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ożywienie na rodzimym rynku venture capital

06 listopada 2017 | Ekonomia
Rynek VC się rozpędza
źródło: Rzeczpospolita
Rynek VC się rozpędza

Fundusze VC tylko w sześć polskich startupów wpompowały w ciągu miesiąca aż 178 mln zł – ustaliła „Rzeczpospolita". To początek koniunktury?

michał duszczyk

Dotąd inwestorzy niechętnie zaglądali do nas w poszukiwaniu startupów. Szacuje się, że na każde 100 dol. zainwestowane w innowacyjne spółki w Europie tylko 2 dol. trafiają do naszego regionu. Eksperci twierdzą, że ten niekorzystny trend ulegnie odwróceniu. Pierwsze oznaki poprawy koniunktury już są widoczne. W ciągu ostatniego miesiąca fundusze venture capital zainwestowały tylko w sześć rodzimych startupów 178 mln zł. Faktyczna łączna wartość transakcji VC w Polsce w tym okresie jest jednak sporo wyższa. Część funduszy nie zdradza jednak szczegółów finansowych.

Polska na celowniku

Październik z pewnością zdominowały startupy Brainly i SMSAPI. Ten pierwszy to serwis edukacyjny (twórca Zadane.pl), który od Sebastiana...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10896

Wydanie: 10896

Spis treści
Zamów abonament