Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozliczenie projektu instalacji systemów odnawialnych źródeł energii

16 stycznia 2018 | Administracja | Janina Fornalik

Dotacja powinna być uznana za dofinansowanie mające bezpośredni wpływ na cenę, a co za tym idzie powinna zostać uwzględniona w podstawie opodatkowania VAT.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 10 listopada 2017 r. (sygn. 0114-KDIP1-2.4012.412.2017. 2.SM) porusza kwestię rozliczenia projektu dotyczącego instalacji systemów odnawialnych źródeł energii (dalej OZE). Interpretacja została wydana na wniosek gminy, która w projekcie partnerskim przewidzianym na lata 2014-2020 oraz współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) zrealizuje instalację kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, a także kotłów grzewczych opalanych biomasą. Łącznie będzie to 1172 instalacje OZE.

Z ww. systemów umieszczanych na budynkach mieszkalnych lub niemieszkalnych, znajdujących się w obrębie posesji, będą korzystać prywatni użytkownicy. Wzajemne obowiązki gmin i poszczególnych mieszkańców związane z realizacją inwestycji zostały uregulowane w umowach, na mocy których mieszkańcy zobowiązywali się do wniesienia wkładu własnego w wysokości 20 proc. kosztów kwalifikowanych zakupu i montaży instalacji, a z drugiej strony gmina zobowiązywała się do zakupu instalacji, zamontowania jej na nieruchomości mieszkańca oraz udostępniania jej do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10952

Wydanie: 10952

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament