Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozliczenie projektu instalacji systemów odnawialnych źródeł energii

16 stycznia 2018 | Administracja | Janina Fornalik

Dotacja powinna być uznana za dofinansowanie mające bezpośredni wpływ na cenę, a co za tym idzie powinna zostać uwzględniona w podstawie opodatkowania VAT.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 10 listopada 2017 r. (sygn. 0114-KDIP1-2.4012.412.2017. 2.SM) porusza kwestię rozliczenia projektu dotyczącego instalacji systemów odnawialnych źródeł energii (dalej OZE). Interpretacja została wydana na wniosek gminy, która w projekcie partnerskim przewidzianym na lata 2014-2020 oraz współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) zrealizuje instalację kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, a także kotłów grzewczych opalanych biomasą. Łącznie będzie to 1172 instalacje OZE.

Z ww. systemów umieszczanych na budynkach mieszkalnych lub niemieszkalnych, znajdujących się w obrębie posesji, będą korzystać prywatni użytkownicy. Wzajemne obowiązki gmin i poszczególnych mieszkańców związane z realizacją inwestycji zostały uregulowane w umowach, na mocy których mieszkańcy zobowiązywali się do wniesienia wkładu własnego w wysokości 20 proc. kosztów kwalifikowanych zakupu i montaży instalacji, a z drugiej strony gmina zobowiązywała się do zakupu instalacji, zamontowania jej na nieruchomości mieszkańca oraz udostępniania jej do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10952

Wydanie: 10952

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament