Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kara porządkowa nie pozbawi pracownika urzędu prawa do trzynastki

16 stycznia 2018 | Administracja

Ustawa o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym wymienia cztery przesłanki, których zaistnienie pozbawia pracownika sfery budżetowej dodatkowej gratyfikacji. Żadne inne okoliczności takiego skutku nie wywołują.

- Pracownik urzędu gminy był nieobecny w pracy przez trzy dni: 28 i 29 grudnia ubiegłego roku oraz 2 stycznia tego roku bez usprawiedliwienia. Został za to ukarany upomnieniem przez pracodawcę. Jego kolega, został natomiast przyłapany 29 grudnia w stanie nietrzeźwości na terenie urzędu. Nie została mu za to do tej pory wymierzona żadna sankcja gdyż przebywa na zwolnieniu lekarskim. Czy pracownicy ci mają mają szansę na trzynastą pensję za ubiegły rok?

Tylko pierwszy z nich, jeśli spełni podstawowy warunek przepracowania, co najmniej sześciu miesięcy w 2017 roku, powinien trzynastą pensję otrzymać. Ustawa o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym, w art. 3 wymienia sytuacje, w których pomimo przepracowania wymaganego okresu pracownik nie nabędzie prawa do „13". Stanie się tak w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10952

Wydanie: 10952

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament