Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Radom ma podbić świat topiąc po drodze Modlin

16 stycznia 2018 | Ekonomia
Radom w czołówce najbardziej oddalonych od stolicy lotnisk
źródło: Rzeczpospolita
Radom w czołówce najbardziej oddalonych od stolicy lotnisk

lotnictwo | W najbliższą środę Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze ma podpisać list intencyjny z władzami Radomia w sprawie przejęcia przez PPL portu w Sadkowie. danuta walewska

To przesądza los niskokosztowego portu w Modlinie, głównego polskiego centrum operacji Ryanaira. Według szacunków PPL, aby lotnisko w Modlinie dostosować do przyjmowania 6 mln pasażerów rocznie, może potrzebować inwestycji rzędu nawet 900 mln złotych. Według nieoficjalnych informacji rozbudowa Radomia to wydatek o połowę mniejszy. Ale na razie nikt nie podaje konkretów.

Jak zaznaczył prezes PPL Mariusz Szpikowski, w ostatnią sobotę, 13 stycznia podczas konferencji prasowej w Radomiu, list intencyjny jeszcze nie przesądza o inwestycji. Zanim jego firma zdecyduje się na ten projekt, zostanie przeprowadzony audyt. Jeśli wszystko pójdzie po myśli PPL i władz Radomia, port w Sadkowie będzie doinwestowany tak, aby mógł przyjmować 10 mln pasażerów. Czyli docelowo będzie mógł być porównywany z lotniskiem w krakowskich Balicach, gdzie planowana jest budowa drugiego pasa ruchu, a w 2017 roku odprawiło się prawie 6 mln pasażerów.

Audyt do końca stycznia

Prezes PPL poinformował, że audyt ma być gotowy do końca stycznia. –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10952

Wydanie: 10952

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament