Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Rzeczpospolita” radzi

16 stycznia 2018 | Administracja | Małgorzata Jankowska

Czy urlop wypoczynkowy to okres przepracowany?

- Ustawa o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym enumeratywnie wymienia okoliczności, w których pracownik może nabyć prawo do trzynastej pensji, mimo, że nie przepracował wymaganych sześciu miesięcy. Czy w związku z tym okres korzystania przez niego z urlopu wypoczynkowego, o którym ustawa milczy należy traktować, jako okres nieprzepracowany w rozumieniu tej ustawy? A jak będzie w przypadku korzystania przez pracownika ze zwolnienia lekarskiego?

Zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym minimalny okres przepracowany u danego pracodawcy wynosi sześć miesięcy. Natomiast w art. 2 ust. 3 przewidziane są wyjątki od tego wymogu. Pierwsza grupa dotyczy sytuacji spowodowanych zbyt wczesnym zakończeniem lub zbyt późnym rozpoczęciem pracy w danym roku (art. 2 ust. 3 pkt 1-5 oraz 7). Druga grupa dotyczy przerw w wykonywaniu pracy (jej świadczeniu). Przypadki te wymienione w art. 2...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10952

Wydanie: 10952

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament