Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rośnie liczba doradców podatkowych, ale nadal jest ich za mało

18 kwietnia 2019 | Ranking firm doradztwa podatkowego | Monika Pogroszewska

>
Prof. Adam Mariański 
przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych

 

W ostatnich miesiącach wprowadzone zostały liczne zmiany przepisów podatkowych, jak m.in. obowiązek raportowania schematów podatkowych (tzw. MDR). Czy zmiany te mają wpływ na rynek doradztwa podatkowego, a jeśli tak, to jaki?

Prof. Adam Mariański: Liczne zmiany w przepisach podatkowych to już norma, jednak w ostatnim roku było ich wyjątkowo dużo. Przepisy dotyczące raportowania schematów podatkowych (MDR) oceniamy bardzo negatywnie. Nakładają one obowiązek ujawniania władzom podatkowym informacji o tzw. schematach podatkowych, czyli działaniach, które mają lub mogą mieć wpływ na zobowiązania podatkowe.

Zauważmy, że zakres czynności podlegających raportowaniu jest bardzo szeroki. Dotyczy de facto nawet porad w zakresie prawa podatkowego, co jest oczywistym nonsensem. Takie wymogi wpływają destrukcyjnie na procesy gospodarcze. Przedsiębiorcy nie widzą racjonalnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11335

Wydanie: 11335

Spis treści
Zamów abonament