Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Eurokampania: wielki wybór czy wielkie wybory?

18 kwietnia 2019 | Kraj | Michał Kolanko

Tezy o bardzo silnej polaryzacji i całkowitej dominacji tylko dwóch sił do tej pory nie potwierdzają się w kampanii europejskiej. A to może mieć istotny wpływ na wynik.

 

Znamy już niemal w pełni listę komitetów ogólnokrajowych w wyborach do PE. Ich zróżnicowanie oraz wyniki najnowszych sondaży to tylko niektóre z czynników pokazujących, że przekonania o bardzo silnej polaryzacji sceny politycznej nie potwierdzają się.

Termin rejestracji minął we wtorek o północy. Komitetami ogólnokrajowymi (które złożyły podpisy w co najmniej siedmiu okręgach) są PiS, Koalicja Europejska, Kukiz'15, Konfederacja, Lewica Razem i Wiosna Roberta Biedronia. O rejestrację ogólnokrajową walczy jeszcze ruch Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego. Gwiazdowski złożył podpisy w ośmiu okręgach, a PKW w chwili zamykania tego numeru „Rzeczpospolitej" weryfikowało jeszcze podpisy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11335

Wydanie: 11335

Spis treści
Zamów abonament