Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Igranie z ogniem

18 kwietnia 2019 | Opinie | Michał Kleiber

O tym, dlaczego wybory na Półwyspie Iberyjskim będą decydujące dla całej Europy, pisze były prezes Polskiej Akademii Nauk i minister nauki.

Swój artykuł z „Rzeczpospolitej" o sytuacji w Katalonii sprzed roku („Hiszpanię czekają zmiany", 3 listopada 2017 r.) zakończyłem stwierdzeniem, że sprawa ta jeszcze długo będzie w Hiszpanii wielkim problemem. Niestety, chyba miałem rację. Doświadczam tego naocznie – sprawy zawodowe wymagają ode mnie stałych kontaktów i częstych wizyt w stolicy regionu, Barcelonie, powodując, że automatycznie stałem się obserwatorem procesu narastania w tym kraju emocji wykraczających dzisiaj daleko poza kataloński separatyzm.

Jako wprawdzie przesadne, ale ważne potwierdzenie opinii o złożoności sprawy trzeba chyba potraktować niedawną wypowiedź odchodzącego z rządu ministra spraw zagranicznych Hiszpanii Josepa Borrella uznającego zbliżające się pod koniec kwietnia wybory za mające „znaczenie egzystencjonalne" dla państwa. Sednem tej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11335

Wydanie: 11335

Spis treści
Zamów abonament