Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chiny poprawiły nastroje

18 kwietnia 2019 | Ekonomia | Piotr Zając

Lepsze od oczekiwań dane z gospodarki Państwa Środka sprzyjały w środę popytowi na waluty rynków wschodzących. Znów zyskiwał złoty.

 

Kurs euro spadał po południu o 0,1 proc., do 4,2711 zł, podtrzymując serię zniżek. Notowania są na poziomie najniższym od początku lutego. O 0,2 proc. spadał też w środę dolar. Za amerykańską walutę trzeba było płacić 3,7795 zł. Złoty był wyraźnie słabszy tylko od argentyńskiego peso (o 1,9 proc.).

Notowania głównej pary walutowej – euro do dolara – zatrzymały się na poziomie 1,13 dol. Od czterech dni kurs nie może przebić się przez ten poziom, co sugeruje, że kwietniowa zwyżka może powoli dobiegać końca. To oznaczałoby powrót do trwającego już od roku trendu spadkowego.

Na rynku kryptowalut środa przyniosła zwyżki. Kurs bitcoina rósł po południu o 3,3 proc., do 5247 dol. Kapitalizacja całego rynku cyfrowych aktywów sięgała natomiast 177 mld dol.

W czwartek uwaga inwestorów będzie skupiona na odczytach indeksów PMI. Istotne będą w szczególności dane z Niemiec i strefy euro. Ponadto nastroje może kształtować odczyt sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych.

Wydanie: 11335

Wydanie: 11335

Spis treści
Zamów abonament