Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To oni rozdają karty na giełdzie

18 kwietnia 2019 | Ranking firm doradztwa podatkowego | Katarzyna Kucharczyk
źródło: Rzeczpospolita

Rynek kapitałowy | Spółki publiczne podlegają bardziej rygorystycznym regulacjom, szczególnie w obszarze transparentności i raportowania. Świadczenie usług dla tej grupy to prestiż, ale też coraz większe wyzwania. Katarzyna Kucharczyk

 

Na warszawskiej giełdzie notowane są 462 spółki. Sprawdziliśmy, które kancelarie są najbardziej aktywne w tym segmencie. Prym wiedzie zdecydowanie tzw. wielka czwórka. Liderem jest Deloitte. Na podium znalazły się też PwC i EY, a tuż za nimi uplasowało się KPMG.

– Obszar podatków stał się dużo istotniejszy dla przedsiębiorców. Oczekują oni od doradców wsparcia w zakresie budowania przewagi konkurencyjnej w sposób rzetelny, odpowiedzialny i zrównoważony. Dla spółek giełdowych takie podejście jest podwójnie ważne – mówi Jan Wacławek, partner zarządzający działem podatkowo-prawnym w PwC.

Spółki giełdowe podlegają bardziej rygorystycznym regulacjom niż firmy spoza rynku publicznego.

– Ta grupa w szczególności dba, by stosowane polityki i procedury podatkowe były zgodne z najlepszymi standardami, które czasami nie są precyzyjnie określone – podkreśla Mateusz Pociask, partner zarządzający działem doradztwa podatkowego i prawnego EY....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11335

Wydanie: 11335

Spis treści
Zamów abonament